اخبار

دیدار مسئولین دانشگاه با خانواده دانشجوی شهید آتش نشان

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان تهران غرب؛ به مناسبت دهه فجر و در راستای تکریم خانواده شهدا، دکتر سید محمد حسن پیش بین رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان تهران غرب به همراه مسئولین نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه جامع علمی کاربردی و جمعی از مدیران موسسه آموزش عالی علمی کاربردی شهرداری تهران  از خانواده شهید آتش نشان حادثه پلاسکو، “امیرحسین داداشی” دیدار به عمل آوردند.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان تهران غرب در این دیدار گفت: این بزرگ مردان برای دفاع از جان و مال مردم، جان خود را به خطر انداختند و همین از خود گذشتگی سبب شد مردم شهید پرور در روز تشییع شهدای آتش نشان حضوری چشمگیر داشته  باشند.

وی افزود : آنها در این زمانه نشان دادند که هنوز مردی و مردانگی در خون این غیور مردان وجود دارد و آن ها با گذشتن از جان خود به فکر سلامتی و اموال مردم هستند.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استانی تهران غرب در ادامه تصریح کرد: از دست دادن فرزند برای هر خانواده ای  بسیار سخت و دشوار  است اما اینکه خانواده‌هایی مثل شما  این چنین فرزندانی را تربیت کنند تا به فکر جان مردم و حفاظت از آنها در برابر خطرات باشند، کار بسیار بزرگی است که فقط خداوند صبر بر آن را به بندگان فداکار خود عطا می‌کند.

حجت الاسلام والمسلمین شیخ صفی الدین رمضانی معاون فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه جامع علمی کاربردی نیز در این دیدار با تاکید بر این که شهدا مظهر عزت و افتخار جامعه اسلامی ما هستند و در راستای حفظ دستاوردهای انقلاب‌اسلامی ایران، تکریم خانواده معظم شهدا جزو وظایف اصلی مسئولان و خدمتگزاران مردم و انقلاب است گفت: حضور در جمع خانواده معظم شهدا موجب شادابی روح می شود و دانشگاه جامع علمی کاربردی این مهم را همیشه سرلوحه امور خود قرار داده است.

پدر شهید داداشی نیز در این دیدار گفت: امیر حسین بسیار شجاع بود و همیشه دوست داشت به مردم کمک کند که در آخرهم در راه خدمت به خلق خدا شهید شد.

وی با یاد آوری خاطرات این آتش نشان فداکار، خاطرنشان کرد: تمام دنیایش خلاصه می شد در کارش، در چند ایستگاه تدریس دوره های مختلف غواصی را عهده دار بود. پنج سالی باهم همکار بودیم و در کنار هم خدمت کردیم. سال های اول استخدام امیر حسین در سازمان آتش نشانی، امیر را با من می شناختند اما بعد از یک سال من را با عنوان پدر استاد «امیر حسین داداشی » می شناختند. همیشه ماشین امداد، خودش را با موتورش به محل حادثه می رساند و می گفت: شاید در این چند دقیقه بتوانم کاری انجام دهم. دوستانش به امیر حسین می گفتند: «ایستگاه اتش نشانی سیار! »مشتاق نجات جان مردم بود. همیشه به امیر حسین می گفتم: «امیر حواست باشه؛ دست خالی نری اونور پیش خدا. » و امروز افتخار می کنم جگرگوشه ام با دست هایی پر به سمت خدا پر کشیده و روسفیدم کرده است.»

در این دیدار دکتر علیخانی گرگانی سرپرست موسسه آموزش عالی علمی کاربردی شهرداری تهران، دکتر رحمت الله زاده رئیس مرکز علمی کاربردی آتش نشانی، ایمنی و خدمات شهری شهرداری تهران، مهندس شرابی مدیر فرهنگی، روابط عمومی و دانشجویی موسسه آموزش عالی علمی کاربردی شهرداری تهران حضور داشتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا